ALARM 7/2018

Data: 02.04.18 22:55
Rodzaj zagrożenia: Wypadek drogowy (fałszywy alarm).
Opis: Przed godziną 23 Stanowisko Kierowanie Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na 115 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia z udziałem 2 samochodów, typu bus. Osoba zgłaszająca poinformowała o wypadku oraz, że z jednego pojazdu wydobywa się dym. Na miejsce zdarzenie zostały zadysponowane jednostki z dwóch powiatów: Średzkiego oraz Jaworskiego. Po sprawdzeniu autostrady A4 od węzłów Budziszów Wielki, aż po Jarosław nie zastano zgłaszanego zdarzenia. Na 115km autostrady, na pasie awaryjnym stał pojazd, który w skutek awarii układu chłodzenia mógł przypominać pożar samochodu ale do żadnego wypadku nie doszło.
POSTAWA OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ JEST JAK NAJBARDZIEJ ODPOWIEDNIA ALE APELUJEMY- JAK ZAUWAŻYMY PODCZAS JAZDY ZAGROŻENIE , ZATRZYMAJMY SIĘ I UPEWNIJMY SIĘ W 100% CZY JEST POTRZEBA ALARMOWANIE SŁUŻB RATUNKOWYCH.
Działania: 1. Sprawdzenie przeszło 10 km odcinka autostrady A4.
Zastęp: GBA TGM Man 559[D]85 w sile 6 Strażaków – Ratowników.
SiŚ:
OSP Jarosław
OSP KSRG Budziszów Wielki
JRG Środa Śląska
JRG Jawor
Pogotowie Ratunkowe

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wypadki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.